Menstruációs zavar, menopauza

Fiatalság? Erő? Egészség? Röviden: DHEA

Hősünk a DHEA, leánykori nevén dehydroepiandrosterone, a 30-as és 40-es években vált ismertté szorgos, halhatatlanságra vágyó biokémikusok munkássága nyomán, akik a viszonylag jól hozzáférhető emberi vizeletet vizsgálgatták.
A mellékvesekéreg bocsátja ki a DHEA-t is. Többek közt elő anyaga a férfi és a női nemi hormonoknak, pl. a tesztoszteronnak és az ösztrogénnek is, és a szervezetben keringő nemi hormonok 30-50%-a a DHEA-ból származik. További furcsaság, hogy az emberi magzat még intenzíven termeli, de aztán, a születés után hamarosan a DHEA gyakorlatilag eltűnik a vérből, s legközelebb a pubertáskorban jelenik meg ismét. A vér DHEA szintje ettől kezdve nőttön-nő egészen 25-30 éves korig, majd innentől a szintje drámaian apadni kezd, és 70-80 éves korra a fiatalkori szint alig 10-20%-ra esik vissza.

Mire jó a Q10 koenzim?

Hallotta már hogy...

A Q10 koenzim létfontosságú katalizátor a szervezetben, amely felgyorsítjaa biokémiai energiatermelő folyamatokat. Komplex összetételénél fogva pedig az egészség, az erő, a fiatalság alappillére, az öregedési folyamatok gátja.

NONI

5 500 Ft

Házipatikába javasolt készítmény! A Nonit Polinéziában, Kínában, Tahitin és Indiában több mint 2000 éve használják a gyógyításban.

Menstruációs zavar, menopauza

PMS - Premenstruációs szindróma

A menzesz előtti napokban jelentkező, igen változatos tünetegyüttes összefoglaló neve.