Megfázás, influenza

A megelőzés a leghatékonyabb megoldás az influenza ellen

Az influenza járványos, erősen ragályos, cseppfertőzéssel terjedő vírusos betegség, amely szövődményei révén számos halálos áldozatot is követel minden évben. Kezdeti tünetei elsősorban a láz, hidegrázás, borzongás, rossz közérzet, fejfájás és izomfájdalom.

Az influenzát minden esetben ki kell pihenni!

Egy kis odafigyeléssel és néhány nagyon egyszerű praktikával megelőzhetjük a fertőzést, vagy legalábbis csökkenthetjük annak mértékét!

... és ha már baj van! Népi gyógymódok az influenza kezelésére

Képtalálat a következőre: „népi gyógymódok torokfájásra”

A népi gyógymódok jó segítőink lehetnek a vírusok legyőzésében. Erre néhány példa a teljessség igénye nélkül.

Miért betegszünk meg könnyebben ősszel?

Amikor beköszönt az ősz, lehűl a levegő, könnyebben betegszünk meg. Az összefüggés egyértelmű, de hogyan is van ez pontosan?

Képtalálat a következőre: „betegség ősszel képekkel”

Lázcsillapítás a népi gyógyászat módszerével

Magas láz esetén fogjunk néhány nyers burgonyát, reszeljük le és
kössük a talpunkra, majd a lábunkat jól takarjuk be.

Rövid időn belül lehúzza a lázat, akkor is, ha már a gyógyszerek nem segítenek.
Mikor levesszük a burgonyát, ne lepődjünk meg, forró lesz és szinte
teljesen száraz. Célszerű a lábunk alá nejlon zacskót és egy régi
törölközőt tenni, különben a krumpli foltot hagy a lepedőn, amit csak
fehérítővel tudunk eltávolítani.

Kép:femina.hu

Gyógyíts otthon sóval!

A sóterápia jótékony hatásait otthon is könnyen alkalmazhatjuk. Néhány praktikus módszerrel sok gondot megoldhatunk.

Általában ha sóról beszélünk, először a konyhasó jut eszünkbe, ami a természetes sóból származik, de mire a zacskókba kerül, már csak nátriumból és klórból áll, valamint hozzáadott tartósítószerekből és más segédanyagokból. Gyakran még fehérítik is, hogy vonzó legyen a színe. Sajnos ezek a sók már nem túl hasznosak a szervezetünk számára.

Tudj meg többet a Nobeldíjas C-vitaminról és felfedezőjéről!

 A multivitaminoktól eltérõen, a C-vitamin szerepe már jól meghatározott, elsõ alkalmazója Szent-Györgyi Albert (1893-1986) volt, aki a C-vitamin fontosságát bizonyította be. Ez annyira sikerült, hogy orvosi és élettani Nobel díjat kapott érte (1937).

Õ maga eleinte 1.000 mg, késõbb 4-5.000 mg, idõs korára pedig 8.000 mg C vitamint szedett télen-nyáron. 93 éves koráig élt, szellemileg, testileg frissen. Érdekes mód, valahogy elfelejtette a társadalom ezt a neves díjat, ugyanakkor nagyon sok a tévhit a C-vitaminnal kapcsolatban. Valahogy egy téves szemlélet uralkodik a világon, ez a szemlélet dominálja az orvosi oktatást, így aztán nem csoda, hogy a legtöbb, fõleg idõsebb orvos, erõsen tiltakozik a C-vitamin használata ellen, mondván inkább káros, mint hasznos. A fiatalok között azért akad kivétel, olyan, aki maga is érdeklõdik a vitaminok iránt és hajlandó annál több információt begyûjteni és feldolgozni, mint amennyit az egyetemen kap.

Az orvos tanácsai télre

Dr. Kodori Judit orvos-természetgyógyász immár 15 éve segít sokaknak visszatalálni (természetes) önmagukhoz, egészségükhöz. A doktornő nagyon fontosnak tartja a megelőzést, de sok jó készítmény áll rendelkezésünkre amivel könnyedén segíthetünk magunkon vagy családtagjainkon, adott esetben sokszor akkor is, ha már baj van.

Mi gyengíti télen az immunrendszert?

Az őszi- téli hónapokban immunrendszerünk aktivitása különösen gyakran kerül mélypontra. Ennek számtalan oka van, s nem lehet kizárólag a hideg rovására írni. Mivel erősíthetjük, óvhatjuk, támogathatjuk – lehetőleg természetes módon?

Olajfalevél – bámulatos növényi antibiotikum

Az olajfa gyógyító erejének kulcsa az oleuropein nevű hatóanyag, amely az egész olajfában megtalálható, legnagyobb koncentrációban mégis az olajfa levele tartalmazza. Az oleuropein erős antioxidáns, amely a növény ellenállóságát is biztosítja, így képesek ezek a növények rendkívül hosszú életkort megélni. Az olajfa hatóanyagai – nem csak az oleuropein - az emberi szervezet számára is nagyon értékes gyógyító hatással bírnak, mellékhatások nélkül!

Tippek nagyanyáink konyhájából meghűlésre, megfázásra

Gyömbér

Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal szemben is képes felvenni a harcot. Kínában és Indiában már évszázadok óta használják a gyömbért a megfázás kezelésére. Influenzás időszakban igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal. Immunerősítő hatása mellett jótékony az emésztőrendszeri panaszokra is Egy darabka friss gyömbért tegyünk forrásban levő vízbe, majd hagyjuk ázni öt percig. Szűrjük le, és ízesítsük mézzel, citrommal. kortyolgassuk egész nap. Az enyhén csípős ízű meleg gyömbértea percek alatt átmelegíti a lehűlt, fázós testet. 

Oldalak